Вт, 22.05.2018, 11:44
 
Головна Реєстрація Вхід
Зробити стартовою / Додати у Вибране / RSS
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
РОЗДІЛИ БІБЛІОТЕКИ
Статті адміністратора
Різні статті
Пам’яті пастиря
Спогади про митрополита Даниїла
Догматичне богослів’я
Церковне право
Новий Завіт
Персоналії
Історія
Проповіді
Дідахі
Вселенське Паравослав’я
Історія Древньої Церкви
Літургіка
Патрологія
Статті грецькою
Статті англійською
Молитовник
Молитви
Книга Правил
ОПИТУВАННЯ
На якій мові повинно звершуватись богослужіння в храмі?
Всього відповідей: 905
Головна » Бібліотека » Новий Завіт

Євангеліє від Матфея
Про своє покликання святий Матфей розповідає сам у своєму Євангелії (Мф. 9: 9), називаючи себе іменем Матфея, тоді коли євангелісти Марк і Лука, розповідаючи про те ж саме, називають його Левієм. У євреїв була традиція мати декілька імен, а тому немає підстав вважати, що тут іде мова про різних осіб, тим більше, що запрошення Господа і учнів його в дім Матфея, яке було після цього, всі три євангелісти описують однаково та й в списку 12 учнів Господа і Марк, і Лука також називають покликаного Матфеєм (пор.: Мк. 3: 18; Лк. 6: 15).
Особливо близько євангеліст Матфей сприйняв до серця діло спасіння саме свого єврейського народу, який до того часу вже був просякнутий згубними фарисейськими поняттями і поглядами, а тому його Євангеліє написане переважно для євреїв. Є підстави вважати, що воно спочатку було написане на єврейській мові і тільки пізніше невідомо ким, можливо, самим Матфеєм, було перекладено на грецьку.
Написавши своє Євангеліє для євреїв, святий Матфей ставить своїм головним завданням довести євреям, що Ісус Христос і є саме той Месія, про якого говорять старозавітні пророки, тому він і починає своє Євангеліє родоводом Ісуса Христа, бажаючи показати євреям Його походження від Давида і Авраама, і робить величезну кількість посилань на Старий Завіт, щоб довести сповнення на Ньому старозавітних пророцтв. Всіх таких посилань на Старий Завіт у святого Матфея не менше 66, причому в 43 випадках робиться буквальне цитування. Крім того, святий Матфей, згадуючи про юдейські звичаї, не пояснює їх зміст і значення, як це роблять інші євангелісти, також залишає без пояснення деякі арамейські слова, що вживалися в Палестині.
Написане Євангеліє від Матфея в 42 р. по Р. Х. Святий Матфей спочатку довгий час проповідував у Палестині, а потім і інших країнах і закінчив своє життя мученицькою смертю в Ефіопії. Євангеліє від Матфея містить 28 глав або 116 церковних зачал.

Розділ: Новий Завіт | Додано:(18.10.2007)
Переглядів: 827
Використовуються технології uCoz
ВХІД НА ПОРТАЛ


Copyright Ortodox portal LOGOS © 2018 Використовуються технології uCoz