Пт, 07.08.2020, 00:26
 
Головна Реєстрація Вхід
Зробити стартовою / Додати у Вибране / RSS
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
ОПИТУВАННЯ
Як Ви ставитесь до екуменічного руху?
Всього відповідей: 357
Головна »

П’ятий член символу віри
П`ЯТИЙ ЧЛЕН СИМВОЛУ ВІРИ
І воскрес на третій день, як було написано.
В цьому члені Символа Віри сказано про воскресіння Господа нашого Ісуса Христа.
Смерть Його сталася в п`ятницю о 9-й годині (за нашим обрахунком часу це була 3-я година після полудня). В суботу тіло Господнє перебувало в гробі, а душею (людською) й Божеством Христос зійшов до пекла і звідти вивів душі померлих, як свідчить апостол Петро:
«Щоб привести нас до Бога, був умертвлений по тілу, ожив духом, котрим (духом) зійшов до темниці (пекла) і духам (померлих), що там були, проповідав (воскресив)» (1 Петр. З, 18-19).
Яскраво змальовує пасхальна пісня стан душі Його в час смерті:
«У гробі тілом, у пеклі душею, як Бог, в раю з розбійником і на престолі був єси, Христе, з Отцем і Духом, все наповняючи, як Необмежений».
Воскрес же Господь на третій день.
В перший день тижня дуже рано, на світанку здригнулася земля. Ангел Господній, зійшовши з небес, одвалив камінь від дверей гробу й сів на ньому. Вид його був, як блискавка, а одежа біла, як сніг. Вояки, що стерегли гріб, від страху попадали як мертві, а потім, отямившись, розбіглися (Мт. 28, 1-3).
Як сталося саме воскресіння, євангелисти не повіст-вують. Може тому, що воно сталося без свідків, а може й тому, що немає слів, щоб його передати. То невимовне й незбагненне чудо з чудес: як Господь устав тілом з гробу, не порушивши печаті?!
Церковні пісні оповідають, що першу звістку про воскресіння одержала Пренепорочна Мати Господня: «Ангел привітав Благодатну: Діво Чистая, радуйся, твій Син воскрес!»
Свята Діва не відходила від гробу Христового, як чуємо в каноні «Плач Богоматері» у Велику П`ятницю:
«Не відійду від гробу, Сину Мій...»
Пречиста Діва Марія бачила сильне світло з гробу в момент воскресіння. Жінки бачили велике сяйво ангела. Ангел сказав до них: «Не бійтеся ви, знаю, що шукаєте Ісуса розп`ятого. Нема Його тут, Він воскрес. Ось місце, де лежав Господь. Біжіть скоріше і скажіть ученикам Його, що Він воскрес із мертвих і буде ждати вас у Галілеї, там Його побачите. Це я сказав вам». Як вони йшли, ось Сам Ісус зустрів їх і каже їм: «Радуйтеся». Вони ж упали до ніг Його і поклонилися Йому (Мт. 28, 5-7, 9).
А вояки побігли й розказали про все первосвященикам. Тоді ті дали їм грошей і наказали їм розпускати чутку, що ніби ученики вкрали тіло Христове, коли вони спали (Мт. 28, 11-15).
Після воскресіння Господь явився окремо Марії Маг-далині (їв. 20. 11-18), апостолу Петрові (1 Кор. 5, 12), апостолам Луці і Клеопі (Лк. 24, 13-34), жінкам мироносицям (Мт. 28, 1-8), всім апостолам (Лк. 24, 36-53), більш ніж 500 вірних на галілейській горі (1 Кор. 15, 6).
Господь являвся їм на протязі 40 днів, з ними їв і навчав їх про Царство Боже. В сороковий день востаннє з`явився їм, благословив їх і вознісся на небо (Діян. 1, 4-10).
... як було написано.
Господь воскрес так, як написано у пророків:
«Він (Бог) поранив нас, Він і зцілить нас... оживить нас через два дні, на третій день воскресить нас і будемо жити перед лицем Його» (Ос. 6, 1-2).
«Оживуть мертві Твої і встануть мертві тіла» (Іс. 26, 19).
Але ті пророцтва є прикровенні. Яскравий прообраз воскресіння Христового Господь показав на пророкові Іоні. На нього й Сам Христос вказує:
«Як Іона пробув в утробі китовій три дні, так і Христос у гробі» (Мт. 12, 40; кн. пророка Іони).
Сам Господь Ісус Христос чудо з Іоною називає прообразом Свого воскресіння.
Яке значення має воскресіння Христове?
Воскресіння Христове є завершальним актом в ділі нашого спасіння.
Коли б Христос не воскрес, то Його наука і Його чудеса й страждання не мали б тієї ціни, яку мають тепер. Його б розцінювали тільки як великого учителя й мученика за ідею, не більше. Самий же факт воскресіння Христа має вирішальне значення для нашої віри. Апостол Павло каже:
«Якщо Христос не воскрес, то суєтна віра наша, бо ми ще під гріхом» (1 Кор. 15, 17).
Воскресіння — то найяскравіший доказ Божественної місії Ісуса Христа. Своїм воскресінням Христос, наче печаттю, затвердив істинність усього Свого Вчення. Коли б Христос не воскрес, то смерть і пекло ще б і досі панували над родом людським.
Що ж дало нам воскресіння Христове?
Христос воскрес із мертвих і став першим між мертвими (1 Кор. 15, 20). Він разом з Собою воскресив усіх померлих від віку і всім життя дарував.
Як каже святий Іван Золотоустий:
Воскрес Христос, і зруйновано смерть. Воскрес Христос, і впали демони. Воскрес Христос, і радуються ангели. Воскрес Христос, і життя живе. Воскрес Христос, і спустошено гроби... Христос Своїм Воскресінням потвердив істину, що всі люди воскреснуть в останній день.
«Як в Адамі всі вмерли, так у Христі всі оживуть, кожний у своєму порядку. Перший Христос, а потім усі Христові в пришестя Його», — каже апостол (1 Кор. 15, 22-23).
«Нині Христос устав з мертвих, ставши первенцем з мертвих» (1 Кор. 15, 20).
«Христос один раз за гріхи наші постраждав. Праведник за неправедних, щоб привести нас до Бога, був умертвлений по тілу, ожив духом, котрим (духом) зійшов до темниці (пекла) і духам (померлих), що там були, проповідав (воскресив) (1 Петра 3, 18-19/.
Використовуються технології uCoz
ВХІД НА ПОРТАЛ


Copyright Ortodox portal LOGOS © 2020 Використовуються технології uCoz