Пт, 25.09.2020, 00:05
 
Головна Реєстрація Вхід
Зробити стартовою / Додати у Вибране / RSS
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
РОЗДІЛИ БІБЛІОТЕКИ
Статті адміністратора
Різні статті
Пам’яті пастиря
Спогади про митрополита Даниїла
Догматичне богослів’я
Церковне право
Новий Завіт
Персоналії
Історія
Проповіді
Дідахі
Вселенське Паравослав’я
Історія Древньої Церкви
Літургіка
Патрологія
Статті грецькою
Статті англійською
Молитовник
Молитви
ОПИТУВАННЯ
Як Ви ставитесь до екуменічного руху?
Всього відповідей: 357
Головна » Бібліотека » Різні статті

Різдвяне послання Вселенського Патріарха


+ ВАРФОЛОМЕЙ

Божою милістю Архієпископ Константинополя, Нового Риму і Вселенський Патріарх
Церковній повноті Благодать, милість і мир від Спасителя Христа, що Народився у Вифлеємі
Христос народжується – славте Христос з небес - зустрічайте!

Церква закликає нас з великою радістю прославити Бога за Його любов і особисту присутність на землі Христа в боголюдській іпостасі як Однієї з Осіб Святої Тройці. Тому ми повинні уважно досліджувати дійсне і животворче значення втілення Сина і Слова Божого. По-перше, воно відкриває людству, що Бог є Особистість Яка зявилась нам, подібно до того як і ми створені особистостями. І по-друге, воно відкриває нам, що Бог наділяє нас Своєю любовю. Ці дві речі - особистісність і любов Бога - виражають фундаментальні істини нашої віри, про яку ми, звичайно ж, чули багато разів. Проте, не дивлячись на це, їх вплив на наше життя не такий великий, яким повинен бути. З огляду на те, що багато хто з нас не переживає особисто Христове братерство і Його безмежну любов до нас, і ми не відповідаємо Христу своєю любов'ю, щоб розділяючи Його любов, по благодаті могли брати участь і в інших Його властивостях.
Якщо ті, які не знають Христа і в результаті тонуть в своєму прагненні до безликого існування, вважаючи його божественним - частково можуть бути оправдані, але ми, православні християни, жодною мірою не можемо бути оправданими, якщо слідуємо по шляху, який веде до безвиході. І ось, замість того, щоб шукати Бога як Особу і наближатися до Того, Який Сам наближається до нас, тобто до Ісуса Христа, ці люди, що заблукали, відчайдушно намагаються досягти божественності своїми власними силами, як колись Адам помислив, що зможе досягти цього через підпорядкування злому духові. Але Дійсний і Особистісний Бог, Який пізнається тільки через Ісуса Христа, що Народився в яслах з любові до нас, пообіцяв нам усиновлення і повернення в лоно Отця, подібно і обожнення по благодаті через Христа. Тільки у Христі людина може виконати загальнолюдське бажання подолати тління і самотність існування без любові та осягнути спілкування між Божественною і людською особами в любові, що приводить до вічності і нетління.
Тому давайте звернемо погляди наших сердець до того, що народився нині в яслах, ІсусаХриста, щоб через роздумування про Його любов до нас, і ми змогли любити Його всім серцем, розумом і сутністю. Тільки через любов Ісуса Христа ми по благодаті можемо стати причасниками Його божественного єства, також як через любов Він став причасником нашої людської природи. Антропоцентричні зусилля і думки, психоделичні стани і екстаз і подібні нехристиянські переживання ведуть не до зустрічі з дійсним Особистісним Богом в любові, а до непроглядної і холодної темноти, мороку вічного руйнування, подібно як і до відчуття досконалого і бездонного вакууму.
З тієї ж причини, возлюблені у Господі діти, любіть Ісуса Христа, Який з любові до нас і нашого ради спасіння став Людиною; пізнайте спілкування Його любові, з Отцем і Святим Духом. Воістину, немає нічого солодшого, ніж любов Особистісного Бога.

Великим глашатаєм божественної любові є той, який ототожнив Бога і любов, а саме Святий Евангелист Іоан Богослов, який висловив величне слово, що «Бог є любов». Після нього найбільшим глашатаєм є Святий Апостол Павло, що полюбив Бога до кінця і задав полум'яне запитання: «Хто відлучить нас від любові Христової»? Ні багатство, ні меч, ні смерть, ніяка інша любов не може бути сильнішої від нашої любові до Христа. На згадку про слова і справи любові апостола Павла і в ознаменування ювілею двотисячоліття з дня його народження ми оголошуємо прийдешній 2008 рік роком Апостола Павла.

Ми по-батьківськи і старанно благаємо Ісуса Христа, Який народився в яслах з любові і нашого ради спасіння, нехай направить наші серця до Його ясел через заступництво Його Матері Приснодіви, також як і нашого попередника Святого Іоана Золотоустого, пам'яті якого був присвячений минулий рік, разом із заступництвом іншого нашого попередника на Патріаршому престолі, святого Нифона, відновника і другого засновника святого Патріаршого і ставропігійного монастиря «Святого Діонісія» на Святій горі, 500-ліття з дня смерті якого ми святкуватимемо в прийдешньому році, так само як і святих апостолів Іоана і Павла, верховних провісників Божественної любові, а також всіх святих, щоб Він всім відкрив Особистісність Своєї любові.

Закликаємо Його благодать і багату милість на всіх вас. Христос народжується! Хай будуть благословенними дванадцять днів Різдвяних свят, і хай буде Новий рік духовно і матеріально плодоносним.
Фанар, Різдво 2007

+ВАРФОЛОМЕЙ
Усердний молільник за всіх перед Богом
Розділ: Різні статті | Додано:(27.12.2007)
Переглядів: 1517
Використовуються технології uCoz
ВХІД НА ПОРТАЛ


Copyright Ortodox portal LOGOS © 2020 Використовуються технології uCoz