Пт, 25.09.2020, 00:21
 
Головна Реєстрація Вхід
Зробити стартовою / Додати у Вибране / RSS
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
РОЗДІЛИ БІБЛІОТЕКИ
Статті адміністратора
Різні статті
Пам’яті пастиря
Спогади про митрополита Даниїла
Догматичне богослів’я
Церковне право
Новий Завіт
Персоналії
Історія
Проповіді
Дідахі
Вселенське Паравослав’я
Історія Древньої Церкви
Літургіка
Патрологія
Статті грецькою
Статті англійською
Молитовник
Молитви
ОПИТУВАННЯ
В якій сфері суспільного життя Церква повинна приймати активну участь?
Всього відповідей: 516
Головна » Бібліотека » Догматичне богослів’я

Вчення Святого Письма про Бога-Творця світу

Бог є Творцем світу – дана істина є наріжним каменем християнського віровчення. Божественне Одкровення наділяє цій істині надзвичайно багато уваги, всебічно її розкриваючи. Вже в перших словах Біблії мовиться: “На початку створив Бог небо і землю” (Бут. 1,1), і цим розкривається вчення про Бога як Сутність Надсвітню, Премудру, Вічну і Всемогутню, а в подальшому ця істина в Біблії розкривається більш детальніше, вказуючи на окремі моменти творіння Богом світу, та на Його особисті властивості. Так пророк Давид говорить: “надія його на Господа, Бога його, що небо  та землю вчинив, море й усе, що є в них” (Пс. 145, 5-6). А пророк Ісая, звертаючись до народу божого говорить: ”бо так промовляє Господь, Творець неба. Він той Бог, що землю впорядкував та її вчинив, і міцно поставив її; не як порожнечу її створив, — на проживання на ній Він її зформував. Я – Господь, і нема більше іншого Бога!”. (Іс. 45, 18) – звідси видно, що Бог створив землю не тільки за формою, але є і творцем матерії, визначивши твориву розумну мету. А пророк Ієремія ніби продовжуючи думку, розкриває не тільки творчу діяльність, але й властивості Бога: “Своєю Він силою землю вчинив, Своєю премудрістю міцно поставив вселенну, і небо напнув Своїм розумом” (Єр. 10,12).
А праведний Ездра в своїй молитві, так звертався до Господа: “Ти Господь єдиний! Ти вчинив небо, небеса небес, і все їхнє військо, землю та все, що на ній, моря та все, що в них, і Ти оживляєш їх усіх, а небесне військо Тобі вклоняється!” (Неєм. 9.6).
Ще сильніше ця істина підтверджується в Новозавітньому Одкровенні. Так коли апостоли Петро та Іоан, були відпущені іудейськими архієреями, то молилися до бога промовляючи: “Владико боже, Котрий створив небо і землю, і море, і все що в них!” (Дії, 4.24). А святий апостол Павло, проповідуючи в Афінському ареопазі, говорить: “Бог створив світ і все, що в ньому, будучи Господом неба і землі, Він не в рукотворних храмах живе.” (Дії. 17.24), а в посланні до Євреїв: “бо всякий дім будується ким-небудь; а Той, Хто збудував усе, є Бог.” (Євр 3.4) Накінець слід навести слова тайновидця Іоана Богослова, який чув слова ангела, котрий клявся: “Живучим на віки вічні, Котрий створив небо і все, що в ньому, землю, і все що на ній, море і усе, що у ньому.”(Одкр. 10.6)
До цього також слід додати, що Святе Письмо називає вічним тільки одного Бога, і не називає світ співвічним Йому: “Бог відвічний – Господь, що кінці землі він створив? ...”(Іс. 40,28). Все, що створене, створено Богом: “Бо ним створено все, що на небесах і що на землі, видиме і невидиме;” (Кол. 1,16). Тільки Бог називається першим, початком всього, тому створення світу є відмінною ознакою Бога істинного, на що вказують святі апостоли Павло і Варнава, коли жителі Лістри прийняли їх за богів, що зійшли на землю: “Мужі! Що це ви робите? І ми такі самі люди, як і ви”, і благовістимо вам, щоб ви навернулися від цих неправдивих до Бога Живого, котрий створив небо і землю, і море, і все, що в них.” (Дії. 14,15).

Розділ: Догматичне богослів’я | Додано:(14.12.2007)
Переглядів: 1252
Використовуються технології uCoz
ВХІД НА ПОРТАЛ


Copyright Ortodox portal LOGOS © 2020 Використовуються технології uCoz