Нд, 20.09.2020, 19:26
 
Головна Реєстрація Вхід
Зробити стартовою / Додати у Вибране / RSS
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
РОЗДІЛИ БІБЛІОТЕКИ
Статті адміністратора
Різні статті
Пам’яті пастиря
Спогади про митрополита Даниїла
Догматичне богослів’я
Церковне право
Новий Завіт
Персоналії
Історія
Проповіді
Дідахі
Вселенське Паравослав’я
Історія Древньої Церкви
Літургіка
Патрологія
Статті грецькою
Статті англійською
Молитовник
Молитви
ОПИТУВАННЯ
Як Вам наш оновлений портал?
Всього відповідей: 385
Головна » Бібліотека » Персоналії

Архиєпископ Переяслав-Хмельницький Димитрій
Архиєпископ Димитрій (Рудюк)Архиєпископ Переяслав-Хмельницький Димитрій (в миру Вадим Миколайович Рудюк) народився 13 листопада 1971 року в селі Криворудка, Красилівського району, Хмельницької області в селянській сім'ї. Після успішного закінчення середньої школи в 1989 році поступив на історичний факультет Київського Державного Університету (тепер Національного) імені Тараса Шевченка, який закінчив в 1994 році. Будучи студентом університету став нести послух іподиякона митрополита Київського Філарета (нині Святійшого Патріарха) у Володимирському кафедральному соборі.
19 червня 1994 року Митрополитом Київським Філаретом був рукоположений в сан диякона, а 22 січня 1995 року в сан ієрея і призначений штатним священиком Володимирського кафедрального собору. До дня Святої Пасхи 1995 року митрополитом Київським Філаретом нагороджений наперсним хрестом. Водночас призначається викладачем історії України і Української Православної Церкви в Київській Духовній Академії і Семінарії.
З жовтня 1995 року преосвященним Даниїлом (Чокалюком), єпископом Вишгородським (нині покійним митрополитом Рівненським і Острозьким), пострижений в чернецтво у Свято-Михайлівському Золотоверхому чоловічому монастирі з іменем Димитрій на честь святителя Димитрія, митрополита Ростовського і призначений секретарем Патріарха Київського і всієї Руси-України.
До Дня Святої Пасхи Святійшим Патріархом Філаретом возведений в сан ігумена. Призначається головним редактором журналу „Православний вісник". У грудні 1999 року рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату і постановою Святійшого Патріарха призначений головою Видавничого відділу.
31 січня 2000 року указом Святійшого Патріарха призначений намісником Свято-Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря. Того ж року до Дня Святої Пасхи возведений в сан архимандрита. В 1997 році закінчив Київську Духовну Семінарію, а в 2000 році Київську Духовну Академію і за написання дисертації „Основи автокефалії Української Православної Церкви" Вченою Радою КДА присвоєно вчений ступінь кандидата богословських наук.
6 липня 2000 року постановою Священного Синоду і рішенням Святійшого Патріарха призначений ректором Київської Духовної Академії і Семінарії. 16 липня 2000 року у Володимирському кафедральному патріаршому соборі Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом, митрополитом Львівським і Сокальським Андрієм, митрополитом Луцьким і Волинським Яковом, архиєпископом Чернівецьким і Кіцманським Варлаамом, єпископом Білоцерківським Олександром і єпископом Чернігівським і Ніжинським Никоном хіротонісований в сан єпископа Переяслав-Хмельницького, вікарія Київської єпархії.
22 січня 2004 року піднесений до сану архиєпископа.
Архиєпископ Димитрій (Рудюк) бере активну участь у церковному, громадському житті держави. Є учасником багатьох наукових конференцій і автором праць на церковно-історичну та богословську тематику.
Нагороджений президентською відзнакою, орденом „За заслуги" ІІІ ступеня, відзнакою Фонду Андрія Первозданного та відзнаками «Українського народного посольства».
Удостоєний вищих церковних нагород: Ордену святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня та Ордену Юрія Переможця (14.12.2006 р.).
Розділ: Персоналії | Додано:(21.10.2007)
Переглядів: 1853
Використовуються технології uCoz
ВХІД НА ПОРТАЛ


Copyright Ortodox portal LOGOS © 2020 Використовуються технології uCoz