Пн, 09.12.2024, 07:55
 
Головна Реєстрація Вхід
Зробити стартовою / Додати у Вибране / RSS
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
РОЗДІЛИ БІБЛІОТЕКИ
Статті адміністратора
Різні статті
Пам’яті пастиря
Спогади про митрополита Даниїла
Догматичне богослів’я
Церковне право
Новий Завіт
Персоналії
Історія
Проповіді
Дідахі
Вселенське Паравослав’я
Історія Древньої Церкви
Літургіка
Патрологія
Статті грецькою
Статті англійською
Молитовник
Молитви
ОПИТУВАННЯ
Православна Церква в Україні повинна бути?
Всього відповідей: 799
Головна » Бібліотека » Персоналії

Блаженнійший Папа і Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор IІ
Блаженнійший Феодор II, Папа і Патріарх Олександрійський і всієї Африки (в миру Ніколас Хорефтакіс) народився в Канлі провінції Кастелі Ханья в 1954 році. У дитячому віці жив разом з сім'єю в Тілісі на острові Кріт. Після гімназії навчався в Церковній школі Різаріїв в Афінах та отримав ступінь магістра після закінчення богословського факультету Університету Арістотеля у Фесалоніках. Також він вивчав історію мистецтв, літературу і філософію в Одесі.
У 1973 році прийняв чернечий постриг в монастирі Анкарат.
У 1975 році рукоположений на диякона в монастирі Спиляй, і посідав посаду протосинкела (секретаря) Ламбійської і Сфакийської митрополії на Кріті. Брав активну участь в проповідницькій і філантропічній діяльності.
З 1985 до 1990 року знаходився в Одесі як Екзарх Патріарха Олександрійського, де його паствою були греки колишнього Радянського Союзу.
Він заснував школу Грецької Культури і музей Філікі Этеріа для 600 дітей, де ведеться навчання на грецькій мові. У 1990 р. був рукоположений на єпископа з титулом Кирінського тапризначений патріаршим представником Олександрійського Патріархату в Афінах. Владика завжди супроводжував Патріарха Парфенія в поїздках по Африці і на багатьох інтернаціональних і богословських конференціях.
У 1996 році був призначений патріаршим вікарієм в Олександрії.
У вересні 1997 року митрополит Феодор обирається митрополитом Камеруну і Центральної Африки. У подальші роки він стає відомий як пастир, що вніс величезний внесок в апостольське служіння народам Камеруну, Чаду, Гвінеї, Еквадору, Габона і островів Святого Хоми, як адміністратор, що прийняв величезну митрополію, яка простягається на центральну і західну Африку.
У 2002 році був обраний митрополитом Зімбабве.
9 жовтня був обраний Синодом Олександрійської Церкви Папою і Патріархом Олександрійським і всієї Африки. Церемонія інтронізації відбулася в Соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці в Олександрії 24 жовтня 2004 р.
Офіційний титул: Папа і Патріарх великого граду Олександрії, Лівії, Пентаполя, Ефіопії, всього Єгипту і всієї Африки, Отець отців, Пастир пастирів, Архієрей архієреїв, тринадцятий Апостол і Суддя всього всесвіту.

Розділ: Персоналії | Додано:(30.10.2007)
Переглядів: 2076
Використовуються технології uCoz
ВХІД НА ПОРТАЛ


Copyright Ortodox portal LOGOS © 2024 Використовуються технології uCoz