Нд, 20.09.2020, 19:42
 
Головна Реєстрація Вхід
Зробити стартовою / Додати у Вибране / RSS
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
РОЗДІЛИ БІБЛІОТЕКИ
Статті адміністратора
Різні статті
Пам’яті пастиря
Спогади про митрополита Даниїла
Догматичне богослів’я
Церковне право
Новий Завіт
Персоналії
Історія
Проповіді
Дідахі
Вселенське Паравослав’я
Історія Древньої Церкви
Літургіка
Патрологія
Статті грецькою
Статті англійською
Молитовник
Молитви
ОПИТУВАННЯ
Як Вам наш оновлений портал?
Всього відповідей: 385
Головна » Бібліотека » Історія

Коротка історія Македонської Православної Церкви
Після входження території Македонії до Югославії було утворено три єпархії, до яких належали більшість жителів цієї області. Після приходу до влади комуністів спершу була утворена федеральна Македонська республіка, а потім влада погодилась на створення Автокефальної Православної Церкви.
У жовтні 1958 року в Охриді відбувся Церковний і Національний собор, що зібрав 220 священиків і мирян, на якому було вирішено відновити стародавню архієпископську кафедру в Охриді і автономію Македонської Православної Церкви. На Соборі були вибрані 3 нових єпископи для трьох нових єпархій. Це обрання було розцінено як неканонічне, оскільки на ньому був присутній всього один єпископ. Проте нова Церква заявила, що перебуває в канонічній єдності з Сербською Православною Церквою в особі Сербського патріарха.
У червні 1959 року Сербський Священний Синод визнав факт, що відбувся, і у наступному місяці обрані єпископи були рукоположені сербськими православними єпископами.
Восени 1966 роки Македонська Православна Церква офіційно звернулася до Сербського Патріархату з проханням надати їй автокефальний статус, але в травні 1967 року собор єпископів Сербської Церкви відкинув це прохання. Македонці наполягали на своєму і 17-19 липня 1967 року скликали собор в Охриді.
19 липня, грунтуючись на резолюції собору, Священний Синод Македонської Церкви проголосив автокефалію Православної Церкви Республіки Македонія. Митрополит одержав новий титул "архієпископ Охрідський і Македонський". Все це відкрито підтримувалося урядом Македонії, члени якого були присутні на постачвленні архієпископа і віддали йому належну честь.
У вересні 1967 року Синод Сербської Церкви оголосив Македонську Православну Церкву раскольницькою релігійною організацією і порвав з її ієрархією всі літургійні і канонічні відносини. Це рішення було підтримано іншими Православними Церквами: жодна з них не визнала канонічності Македонської Церкви.
Кількість вірних складає приблизно 1,2 мільйона, або 2/3 населення Македонії (всі слов'яни). Крім того вони мають громади в США і Австралії.
На даний час предстоятелем Македонської Православної Церкви є архієпископ Охрідський і Македонський Стефан (Вельяновський)

Розділ: Історія | Додано:(02.11.2007)
Переглядів: 1483
Використовуються технології uCoz
ВХІД НА ПОРТАЛ


Copyright Ortodox portal LOGOS © 2020 Використовуються технології uCoz