В Афінах відбувся міжнародний науковий симпозіум, присвячений богословській спадщині видатного подвижника XX століття архімандрита Софронія (Сахарова). Тема симпозіуму, організованого афонським монастирем Ватопед і Центром грецької православної культури: «Старець Софроній — богослов нетварного світла».
На симпозіумі були зачитані привітання Патріархів Константинопольського Варфоломія, Олександрійського Федора, Сербського Павла, Румунського Даниїла, Архиєпископів Кіпрського Хризостома і Афінського Христодула.
В ході симпозіуму було прочитано 40 доповідей. Серед доповідачів — видатні богослови та ієрархи Помісних Православних Церков, професори богословських факультетів. Загальна кількість слухачів склала більше двох тисяч чоловік.
Архимандрит Софроній (у миру Сергій Сахаров) народився в 1896 році в Москві. Здобув освіту художника у Вищій школі витончених мистецтв. У 1921 році емігрував. Пробувши недовго в Німеччині і Італії, в 1922 році опинився в Парижі, де продовжував заняття живописом. У 1924 році якийсь час вчився в новоствореному паризькому Свято-Сергієвому богословському інституті. У 1925 році поступив в Свято-Пантелеймонівський монастир на Афоні. У 1930 році став учнем і кілейником преподобного Силуана, при якому знаходився до його смерті в 1938 році. Весною 1939 роки пішов у затвор. У 1941 році прийняв священний сан в монастирі святого Павла і незабаром став духівником декількох афонських монастирів. У 1947 році був вимушений покинути Афон і повернутися до Франції. У 1959 році переїхав до Англії, де заснував монастир святого Іоана Предтечі в графстві Эссекс. Помер в 1993 році на 96-му році життя.
Найбільш відомим твором о. Софронія є книга «Преподобний Силуан Афонський», що багато разів видавалася і перекладена більш ніж 20 мовами. Зростає популярність і інших книг о. Софронія, в яких він описує свій власний духовний шлях: «Бачити Бога, як Він є», «Про молитву», «Народження в Царство непохитне», «Духовні бесіди». Ці книги, а також зібранняи листів о. Софронія, підготовлені до друку насельником монастиря святого Іоана Предтечі в Эссексі ієромонахом Миколою (Сахаровим), містять багатий богословський матеріал, осмисленню якого і був присвячений Афінський симпозіум.