Московський Патріархат кинув виклик Ватикану інформує
"INOPRESSA", посилаючись на італіську газету
"LA REPUBBLICA". Папа Ратцингер, "ліквідуй" католицькі єпархії на російській землі, якщо хочеш нормалізувати відносини з православними росіянами. Російська сторона зробила цей крок через тиждень після асамблеї кардиналів, скликаних до Риму Бенедиктом XVI для вивчення ситуації в екуменічних відносинах. На цій нараді доповідач кардинал Каспер знов висунув пропозицію про зустріч у верхах між Бенедиктом XVI і Алєксієм II. "Ми ніколи не визнаємо і завжди категорично оспорюватимемо присутність католицьких єпархій на території Росії", – заявив митрополит Кирило, голова відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату. "Ми розглядаємо це як виклик нашій ідеї, пов'язаній з територіальним принципом церковних адміністрацій", – додав ієрарх.
Московський Патріархат завжди скаржився на "католицький прозелітизм", що набув поширення в колишньому СРСР після краху комуністичного режиму: за рішенням Іоана Павла II на території Росії було створено чотири єпархії. Але ніколи раніше Ватикану не пред'являлося такої чіткої офіційної вимоги зробити крок назад. І момент вибраний зовсім не випадково. Не тільки з політичної, але й з релігійної точки зору Росія переживає період національного відродження.
Митрополит Кирил, повідомляє агентство Asia News, виклав карти на стіл в ході міжнародного форуму, що відбувся в Москві у присутності папського нунція Меніні. І це значно розпалило атмосферу. Потім митрополит вказав шлях до досягнення мирного вирішення. Ватикан знов заявив про якнайдавніший принцип єдиного канонічного християнського простору (наприклад, католицьке в Італії, православне в Греції) і знов перерахував юридичні адреси єпархій, створених за бажанням Папи Войтили в 2002 році: Москва, Саратов, Іркутськ, Новосибірськ. "Їх статус повинен бути змінений і приведений до колишнього рівня апостольської адміністрації", – заявив митрополит.
Досить значна деталь: "апостольська адміністрація" виражає "надзвичайний" статус, і Московський Патріархат його приймає. Крім того, Католицька Церква ніколи не мала численних єпархій, розкиданих по всій російській території. За часів цариці Катерини II була лише одна єпархія, в Могильові, Білорусія: вона була створена, щоб "зціляти душі" католицьких імігрантів, що розселилися на території царської імперії.