Адвокат, що спеціалізується на європейському законодавстві, з Ізміра Баріс Каска подав до суду позов проти міланської футбольної команди "Інтер". Він звинувачує футболістів в тому, що червоні хрести, зображені на їх майках, "ображаютьпочуття мусульман", інформує
The Times. Італійська команда минулого місяця обіграла стамбульський клуб "Фенербахче" в матчі Ліги чемпіонів на стадіоні Сан-Сиро в Мілані. Гравці "Інтера" були одягнені в білі футболки, декоровані великим червоним хрестом - емблемою сторіччя клубу, заснованого в Мілані в 1908 році.
Турецький адвокат заявив, що судовим позовом справа не обмежиться, і що він має намір звернутися в UEFA з вимогою анулювати результат матчу, в якому "Інтер" переміг з рахунком 3:0. За його словами, хрест як символ хрестоносців лицарів примушує пригадати про криваві дні хрестових походів. "Спостерігаючи за грою, я відчув в душі відчуття глибокого горя", - сказав Каска. Хрест, на його думку, символізує перевагу західної раси над ісламом.
Він додав також, що вже в самій манері гри "Інтера" відчувалася "перевага однієї релігії над іншою". Суд, за словами адвоката, вже зв'язався з UEFA і FIFA, передавши вимогу позивача про те, що команда повинна бути оштрафована за використання в спортивній формі "образливої" символіки.
Чиновники "Інтера" заявили, у свою чергу, що були "здивовані" тим, що відбувається. Вони пояснили, що в першому матчі з турецькою командою, що пройшов у вересні в Стамбулі, в якому "Фенербахче" виграв з рахунком 1:0, "Інтер" навмисно утримався від носіння майок з хрестом. Проте на рідній землі італійці мали право надіти нові футболки, випущені до ювілею команди.
Представники "Інтера" відзначили також, що червоний хрест на білому фоні - символ міста Мілана. Та і багато інших італійських клубів також мають схожу символіку. "Червоний хрест перетворив футбол на міжнародну політику", прокоментувала те, що відбувається газета
Corriere della Sera.
Тим часом, як відзначає The Times, місія UEFA полягає в тому, щоб за допомогою футболу поширювати в Європі ідеї єдності і солідарності і відмови від расової, релігійної або іншої дискримінації. За словами представників "Інтера", UEFA на початку сезону схвалив нову форму італійської команди, а турецькі суперники перед останньою грою також не висловили ніяких заперечень.
У італійській газеті La Repubblica прозвучала думка про те, що не дуже зрозуміло, чим були більш ображені відчуття турецького адвоката - формою италійців або програшем улюбленої команди.