14 грудня Православна Церква вшановує пам’ять святого праведного Філарета Милостивого та день тезоіменитства свого Предстоятеля Святійшого Філарета, Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Вже традиційно святкування пройшли у патріаршому кафедральному Володимирському соборі, де напередодні була відслужена Всенічна а в самий день свята Божественна Літургія очолена Предстоятелем Помісної Української Православної Церкви Патріархом Філаретом у співслужінні численного єпископату та духовенства.
Вкінці святкового богослужіння Святійшого Патріарха Філарета від імені Священного Синоду та всіх архієреїв привітав високопреосвященний Андрій, митрополит Львівський і Сокальський. У своєму слові він наголосив на непересічній важливості особистості самого Святійшого Патріарха Філарета:
«Вітаючи нашого першоієрарха, висловлюю від себе особисто та від усієї нашої церковної спільноти почуття захоплення його подвижницькою діяльністю на благо України та Української Церкви. Вітаючи нашого першоієрарха ніколи не доводилося шукати слів, щоб висловити свої почуття. Говорячи про масштабність Вашої особи, дорогий святителю, немаю жодного сумніву, що Ваша діяльність може і повинна вимірюватися лише у загально-національному і загально-православному масштабі. Завдяки Вашій персональній діяльності і розмаїтним зусиллям Українська Православна Церква Київського Патріархату стала тим чинником духовного і суспільного життя України, без якого не можливо собі уявити сьогодення…
Говорячи про досягнення Церкви сьогодні, я однозначно пов’язую їх з Вашою особою, особою церковного лідера і провідника. Тому нехай Вас у всьому і завжди береже Господь. Многії Вам літа!»
Дякуючи всім присутні за щирі привітання Святійший Патріарх зазначив, що на прикладі всього вище сказано нам слід переконатися, що Бог не тільки існує на небесах, а Він діє в історії:
«Все, що досягла наша Церква, Київський Паиріархат — це дії Божественної благодаті. Благодать Божа діє так не тільки по відношенню до Церкви, до держави, а й до кожної людини. Для цього кожна людина і єпископат, і духовенство в цілому не повинні противитися дії цієї благодаті. Бо коли ми не досягаємо доброї мети, то це не тому, що благодать Божа не допомагає нам, а тому, що ми своїми гріхами, своїм лінивством, своїми немочами протидіємо благодаті святого Духа. А коли ми будемо покладатися на Бога і на Його благодать, то Господь допоможе».
Прес-центр Київської Патріархії /
Портал LOGOS