Один з найдавніших біблійних рукописів буде виставлений в Інтернеті. Приблизно через півтора роки віртуальні копії Синайського кодексу будуть доступні всім охочим. Про це в Берліні у вівторок заявили представники комп'ютерної фірми, що виконує незвичайний проект, повідомляє
Christian Today . 400 сторінок на грецькій мові, які датуються 4-м століттям нашої ери, впродовж сторіч знаходилися в монастирі біля підніжжя гори Синай, що і дало назву цьому рукопису. За легендою, вони були знайдені в сміттєвій корзині. У 1844 році німецький теолог Костянтин фон Тішендорф привіз 43 пергаментних сторінки до Лейпціга, де вони опинилися в університетській бібліотеці. Інші фрагменти Нового Завіту потрапили в Публічну бібліотеку Санкт-Петербурга і Британську бібліотеку в Лондоні.
Близько трьохсот сторінок пропали безслідно. Міжнародний проект по дигіталізації унікального тексту почався два роки. Директор бібліотеки в Лейпцігу Ульріх Йоханнес Шнайдер називає його "спробою примирення". Християни Єгипту не раз вимагали повернення Синайського кодексу. Оцифровувати сторінки однієї із древніх біблійних рукописів випало комп'ютерній фірмі в Берліні. За словами її представників, робота буде завершена в 2009 році.