На цьому тижні в Римі Папа Бенедикт XVI піддався цензурі з боку викладачів одного з найпрестижніших університетів Європи, пише
Іnopressa. У вівторок Понтифік відмінив промову, заплановану 18 січня в Університеті Сапьєнца, під тиском погроз з боку студентів і 67 співробітників учбового закладу зірвати його виступ. Професура попередила, що виступ релігійної фігури в їх закладі недоцільний. Причиною незадоволення викладачів і студентів університету стала промова Бенедикта XVI (ще кардинала Йозефа Ратцингера), виголошена майже 20 років тому, в якій, за твердженням протестуючих, він висловився на підтримку суду інквізиції над Галілеєм в XVII столітті. Цензори, очевидно, не оцінили іронію: перешкодивши Папі виступити, вони поступили по відношенню до нього так само, як одного разу Церква поступила по відношенню до Галілея, придушивши свободу слова.
Однією з улюблених тем Бенедикта XVI є те, що європейська цивілізація виграє від зближення між грецькою філософією і релігійними віруваннями, між Афінами і Єрусалимом. У промові, яку йому не дозволили виголосити, Понтифік планував поговорити про роль Пап і університетів.
Завдання Папи, писав він, входить підтримувати на високому рівні прагнення до правди, завжди відкривати двері для нового у пошуках добра, Бога.
Університет Сапьєнца (назва якого переводиться як "мудрість") був заснований одним з попередників Бенедикта XVI в 1303 році. І в цьому полягає ще одна недооцінена іронія.