Президент Грузії Михайло Саакашвілі вчора приніс президентську клятву на Біблії в сакральному для Грузії місці - соборі царя Баграта, першого царя грузин і абхазів в об'єднаному царстві багратидів. Багато хто в Грузії визнав це символічним - адже саме в найближчі п'ять років Михайло Саакашвілі обіцяв повернути Грузії Абхазію. Клятву президента в соборі Баграта вже назвали справжньою інавгурацією - мовляв, та, що відбулася напередодні на Руставелі, була для міжнародного співтовариства, а ця, в стародавній столиці Грузії Кутаїсі - для грузинського народу. Та і сам президент підійшов до цього питання дуже відповідально - він попросив, щоб телетрансляцію з собору відмінили, тому що клятва на Біблії - справа непублічна і сакральна.
Кортеж президента в Кутаїсі зустрів католікос всієї Грузії Ілія ІІ. Його авторитет після листопадових подій зріс, особливо у представників влади, які тепер на всіх офіційних заходах не забувають відзначити католікоса за мудрість і витримку, проявлені в дні протистояння. Чутки про те, що католікос, незадоволений впливом Церкви на владу, та неофіційно підтримував опозицію, можливо, були небезпідставними. Втім, після того, як в листопаді Патріарх призвав опозицію і владу до примирення і виступив, по суті, єдиним посередником, відносини Церкви і влади стали безхмарними. Вимовивши молитву, Патріарх звернувся до Михайла Саакашвілі із словами: "Церква завжди була і буде силою, об'єднуючою Грузію. Цей собор - символ єдності нашої країни". І передав президентові ікону Богоматері, доставлену з Вифлеєма.
Президент поцілував ікону і сказав, що для нього велика честь стояти на могилі царя Баграта. Він нагадав, що інавгурація була почата ще у неділю на могилі Давида-будівельника і завершується в соборі Баграта. Він сказав, що бачить в цьому великий сенс, тому що приступає до відновлення Грузії. І першим кроком на цьому шляху буде реставрація собору Баграта, який вже багато років стоїть без даху.
Рortal-credo.ru