Блаженнійший Архієпископ Кіпрський Хризостом II заявив на початку січня 2008 р. в одній з передач радіостанції «
Еcclesia» про грубе порушення з боку турецьких окупаційних сил прав православних кіпріотів. За повідомленням Архієпископа, турки заважають грекам-кіпріотам здійснювати свої релігійні права: «На Різдво єпископ Карпасійський поїхав в Карпасію служити, і йому не дозволили! Він спустився з кафедри до вівтаря, щоб причаститися, оскільки йому не дозволили служити, та йому стали на перешкоді прийняти святе причастя. «Я не можу не причаститися сьогодні» - сказав він, і всеж після цієї хворобливої процедури йому дозволили причаститися». Архієпископ Хризостом повідомив, що поліція, що знаходилася в храмі, не дозволяла Карпасійському єпископові вільно пересуватися: «Як тільки він попрямував до вівтара, втрутилися поліцейські, щоб його виставити звідти! Ця подія не може залишитися непоміченою. Про це ми свідчитимемо всіма силами. Неможе бути і мови про те, щоб ми дозволили туркам здійснювати це безперешкодно, це не той випадок».
Далі Блаженнійший згадав про недавнє звернення Кіпрської Церкви до Європейського суду з приводу того, що турецька сторона перешкоджає реставрації зруйнованих церков в окупованій частині Кіпру, а також порушує свободу віруючих: «Всі храми, що знаходяться на наших окупованих територіях, напівзруйновані, деякі руйнувалися, деякі, на жаль, були знесені, а кілька днів тому був знесений один храм на Карпасійському півострові. Якщо нам не буде дозволено підтримувати храми, то у скорому часі вони зруйнуються напревеликий жаль самі. Деякі монастирі, як наприклад монастир святого Пантелеймона в Міртосі, вже наполовину зруйнований. Також скоро обвалиться і монастир апостола Андрія, який знаходиться на східному краю острова. Ми підійшли до дуже небезпечної межі, далі вже нікуди, і ми не просимо нічого більш, ніж дотримання наших прав, і боротимемося за них, тому що я не думаю, що тільки у європейців і американців є права - вони є і у нас».
«Турки сподіваються, - додав Архієпископ, - що з часом на наших окупованих землях зникне що-небудь грецьке і християнське. Ми ж будемо всіма нашими силами боротися, щоб запобігти цьому. Це входить в наші права - дозволяти нашим біженцям повертатися назад і молитися в своїх храмах, там, де вони були хрещені, там, де вони вінчалися, там, де вони ховали улюблених людей».
Блаженнійший також повідомив, що зустрінеться з президентом Європейського комітету Хосе Мануїлом Барозо, щоб проінформувати його про те, що відбувається: «Ми готуємо йому повідомлення про те, що бажаємо повернення невеликої кількості братії в монастир засновника нашої Церкви апостола Варнави, що знаходиться на місці його поховання. Нехай братія, яку прогнали багато років тому, повернеться назад, і монастир буде відновлений».