У Єгипті відбулася безпрецедентна подія: у минулу суботу єгипетський суд ухвалив, що держава повинна визнати право християн, що перейшли в іслам, на повторну зміну релігії. Донині в подібних випадках єгипетські суди дотримувалися традиційного трактування ісламських законів, що забороняють перехід з ісламу в будь-яку іншу релігію незалежно від того, до якого віросповідання людина належала у минулому. В основі єгипетської законодавчої системи лежить французька світська система; питання шлюбу і розлучення, навернення в релігію регулюються релігійними нормами домінуючої громади. У Єгипті переважає мусульманське населення, хоча є і чимала кількість християн, що належать до громади коптів.
Верховний адміністративний суд Єгипту ухвалив, що 12 чоловік, які перейшли в іслам з християнства, але згодом знову змінили своє рішення, мають повне право на повернення до свого первинного віросповідання, яке повинно бути вказане в їх офіційних документах.
Влада дозволила цим людям внести зміни до графи "віросповідання" в їх посвідченнях особи, коли вони перейшли з християнства в іслам, але відмовлялися зробити це, коли ті вирішили знову прийняти християнство.
"Це дає надію сотням християн-коптів, які звернулися в іслам і не могли знову прийняти християнство", - вважає єгипетський правозахисник Мамдух Нахла.
За його словами, ще близько 450 подібних випадків розглядаються в суді, і це означає, що число людей, охочих знову прийняти християнство, росте.
Це рішення Верховного адміністративного суду відміняє рішення, прийняте судом нижчої інстанції в квітні минулого року, згідно якому держава не визнавала за людиною, що перейшла з християнства в іслам, права на повернення до первинної релігії, оскільки це порушує закони ісламу про віровідступництво.
Суд зобов'язав міністерство внутрішніх справ Єгипту видати позивачам свідоцтва про народження і посвідчення осіб, в яких вказано, що вони християни.
Christian Today