Лу Жао, археолог і релігієзнавець з Китайської академії суспільних наук, повідомив, що дослідження надгробку, що датується IX століттям, показують, що в епоху Тан в Китаї було широко розповсюджене християнство. Напис на надгробку, який був знайдений в 2006 році в Луояні, провінції Хенань, є міркуванням про "віру чжин чжао" - "релігії світла" (так називали в Китаї християнство несторіанського толку). Судячи з усього, його автор - представник вищого духовенства, що жив в Китаї в VIII-IX в. На надгробку видно також зображення хреста.
Як уточнив Лу Жао, це перший знайдений в Китаї надгробок з християнськими текстами. Гробниці епохи Тан з буддійськими текстами зустрічаються часто, додав він.
Китайські археологи вважають, що це відкриття подібне за значенням із знахідкою стели і Цзюані, столиці династії Тан, пише франкомовний китайський "Народний інтернет-щоденник".
Стела, що датується 781 роком, - перше свідоцтво присутності християнства в Китаї, куди сірійці-несторіани занесли його по Великому шовковому шляху.
"Хто міг уявити, що в Китаї тієї епохи християни робили похоронні написи, благословляючи своїх покійних?" - задається питанням професор Лін Шу з Університету Сунь Ятсена в Гуанчжоу (Кантон).
http://www.sedmitza.ru/