Як повідомляє
УНІАН, таке рішення було ухвалено сьогодні в ході засідання Містобудівної ради. Проект розроблено ДП Інститут «Київгенплан» ВАТ «Київпроект» на замовлення Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища КМДА.
За словами головного архітектора проекту Тетяни Пархоменко, мета проекту – визначити місця розміщення в столиці культових споруд різних конфесій. Проект розроблявся з урахуванням генерального плану та історико-опорного плану Києва.
За її даними, на сьогодні в столиці існує 19 монастирів, 40 духовних навчальних закладів, 155 культових споруд і понад 100 храмів. При цьому за останній час з`явилося багато культових споруд у лікарнях, військових і навчальних закладах. За 15 років у столиці було побудовано близько 50 культових споруд.
Пархоменко зазначила, що проблемним моментом при складанні схеми стала відсутність у Києві інвентаризаційної бази культових споруд і даних про місткість церков.
Проектом пропонується побудувати або відновити 252 культові об`єкти, включаючи й малі архітектурні форми (каплиці). Зокрема, планується побудувати 187 нових об`єктів, відновити замість зруйнованих 43 об`єкти, відновити 12 об`єктів, а також побудувати для використання 10 об`єктів.
За даними представника управління внутрішньої політики КМДА, на сьогодні в столиці зареєстровано 1064 релігійних організацій.
В ході розгляду проекту член Містобудівної ради Анатолій Кармінський зазначив, що 52 об`єкти, запропоновані для будівництва, не закріплені ні за якою конфесією. На його думку, слід обговорити з представниками всіх конфесій цю схему, провести громадські слухання, а також погодити її з управлінням релігії, провести містобудівну експертизу й представити на затвердження Київради.
Головний архітектор Києва Василь Присяжнюк схвалив проект і рекомендував проектувальникам офіційно узгодити роботу в управлінні внутрішньої політики КМДА, провести громадські слухання місцерозташування культових об`єктів, обговорити схему з конфесіями й завершену роботу представити на розгляд Київради.